Sjećanje na Vukovar

Učenici na Švarči radili lampione za Vukovar

Karlovac - A dok su klinci na Dubovcu radili huncutarije, oni na Švarči izrađivali su lampione za Vukovar.

Naime, u Osnovnoj školi Švarča održana je radionica na kojoj su učenici zajedno s Udrugom 'Hrvatski branitelji motoristi Karlovac', izradili 200 lampiona za 200 žrtava Ovčare.Podsjetimo, ova je udruga i lani Kupom pustila 200 papirnatih lampiona u znak sjećanja na Vukovar, a sada su u cijelu priču uključili i djecu. Na ovaj način najbolje će ih se educirati o događajima koji su se u Hrvatskoj odigrali prije 20 godina.Pa iako nisu živjeli u vrijeme Domovinskog rata, učenici su na papire kojima su omotali svijeće napisali svoje poruke. Njima su dirnuli roditelje, nastavnike, ali i prisutne branitelje.Ovi papirnati lampioni bit će pušteni Kupom kod Kvake 17. studenog, večer uoči 20. godišnjice pada Vukovara i početka 'križnog puta' za brojne Vukovarce i branitelje toga grada.

-više u galerij fotografija i na facebooku