1000 anđela za djecu s malignim bolestima

KARLOVAC - 'Tisuću anđela' naziv je akcije koju pokreće Udruga 'Jak kao Jakov'.Ideja je da se kao u nekad popularnoj knjizi 'Sadako hoće živjeti' u kojoj djevojčica oboljela od leukemije želi izraditi tisuću ždralova kako bi ozdravila, sada izrađuju anđeli za djecu oboljelu od malignih bolesti.Tisuću anđela izradit će učenici karlovačkih škola, prodavat će ih se u nadolazećem, predblagdanskom vremenu, a sav prikupljeni novac bit će za djecu koja se od malignih bolesti liječe na Hematološkom i onkološkom odjelu KBC „Rebro“ u Zagrebu.Svi će anđeli biti jednaki, a da doista i budu, u školama će biti organizirane edukativne radionice. Jedna je već održana u OŠ Dubovac, a druga će biti sutra u OŠ Švarča u 17 sati gdje će se i nastaviti održavati svake srijede tijekom studenog i na njima mogu sudjelovati svi koji žele.