ISTINSKA RADOST U ŽIVOTU JE… ČITANJE

Početkom mjeseca travnja među učenicima sedmih razreda naše škole počeli smo provoditi jedinstven projekt poticanja čitanja. Umjesto čitanja mjesečne lektire, pri kojem svaki učenik posuđuje svoj primjerak knjige, u ovom projektu jedan primjerak knjige ide od učenika do učenika u razredu. Svaki učenik knjigu može zadržati jedan dan kako bi je već sljedeći predao kolegi/ci iz razreda . Pri odabiru naslova željeli smo da tema bude suvremena, zanimljiva i poticajna. U 7.a razredu to je knjiga Pokajnik autorice Milene Mandić, a u 7.b Haj, ja sam online autorice Melite Rundek.
Želja nam je na ovaj način učenicima:
- promovirati nova izdanja knjiga;
- ukazati da vode brigu o onima koji žele pročitati istu knjigu kao i oni te je trebaju
pročitati brzo i na vrijeme vratiti;
- dati poticaj za međusobni razgovor o pročitanom i kritičko razmišljanje.
O ishodu projekta i iskustvima samih učenika izvjestit ćemo vas na našim stranicama krajem mjeseca svibnja.
Uživajte čitajući!