Dragi svi! Naša škola uključila se u akciju prikupljanja starog papira "Zeleni korak" u sklopu "DM green city projecta 2013."
Ove godine pravila sudjelovanja i bodovanja vrlo su korektna te smo se odlučili uključiti i vjerujemo da ćete nas podržati i pomoći u tome da budemo što uspješniji, a možda i među najuspješnijima....:) Od ponedjeljka 06.05.2013. do srijede 15.05.2013. možete u školu donositi stari papir u neograničenim količinama. Papir će preuzimati domar škole i spremačice, a od ponedjeljka 13.05. imat ćemo na raspolaganju i kontejner ispred škole u kojeg ćemo odlagati prikupljeni papir. Hvala svima koji će se uključiti, u nastavku možete pročitati službena pravila sudjelovanja i sustav bodova i nagrađivanja.

PRAVILA SUDJELOVANJA
- Učenici svih škola koje se u roku prijave u Akciju stari papir mogu prikupljati isključivo od 29.4.2013. do 15.5.2013..
- Svaka škola dužna je samostalno se pobrinuti za kontejner ili koje drugo adekvatno mjesto odlaganja i čuvanja staroga papira te pritom osigurati uvjete potpune sigurnosti za učenike i školu.
- Prije odlaganja papira u kontejner predstavnik škole dužan je zapisati izvaganu količinu papira koju su učenici sakupili. Popis sakupljenog papira ostavlja se predstavniku Unijapapira, tvrtke nadležne za vaganje, otkup i preuzimanje ukupne količine sakupljenog papira, koji ponovno važe sakupljenu količinu papira.
- Vaganje, otkup i preuzimanje staroga papira odvijat će se u razdoblju od 15.5. do 31.5.2013., a prema dogovoru škole s Unijapapirom d.d. (kontakt mail – ivan.prsa@unijapapir.hr)
- Svaka škola koja sudjeluje u akciji Zeleni korak bit će nagrađena od strane Unijapapira s iznosom ekvivalentnim otkupnoj cijeni po jedinici težine (250 kn/toni), a novac će Unijapapir doznačiti školama u roku od 30 dana od dana objave rezultata akcije.
- Nakon objave rezultata, pet najboljih škola koje sakupe najviše starog papira bit će pozvano na dodjelu dm green city nagrada gdje će im biti uručena nagrada i priznanje za postignuće koje su ostvarile po pitanju očuvanja okoliša. Nagrade će biti uručene na svečanosti dodjele dm green city nagrada u Zagrebu u lipnju 2013., o čemu će pobjednici akcije biti pravovremeno obaviješteni.
SUSTAV BODOVANJA I NAGRAĐIVANJA
Kako bi sustav bodovanja i nagrađivanja bio pravedan te kako uspjeh pojedine škole ne bi ovisio o broju učenika već isključivo o njihovom angažmanu, jedinica količine sakupljenog materijala izračunat će se na način da će se količina sakupljenog materijala po školi podijeliti s brojem učenika iste škole.
NAGRADE
Predstavnici pet škola najuspješnijih u akciji Zeleni korak bit će pozvani na dodjelu dm green city nagrada gdje će im biti uručena nagrade i skulptura akademskog umjetnika Ive Gašparića. dm će svaku od pet najboljih škola nagraditi novčanim iznosom od 35.000 kuna, a PBZ Card će razred najuspješnije škole (škola interno određuju koji razredi) odvesti na jednodnevan izlet na atraktivnu destinaciju u Hrvatskoj u organizaciji svoje putničke agencije.