Sutra, u petak 11.10. obilježit ćemo u našoj školi prigodnim programom Dane kruha, dane zahvalnosti za plodove zemlje. Unaprijed hvala svim našim vrijednim mamama, bakama, tetama, kuhari(ca)ma i svim vrijednim rukama koje će nam za tu prigodu, kao i svake godine do sada, uljepšati i obogatiti naš zajednički stol. Nikad ne zaboravimo koliko je gladnih i kruha potrebitih u svijetu ali i kod nas. Iz poštovanja prema njima i Kruhu našem svagdanjem, dobro razmislimo svaki put kad nam je previše, kad imamo u izobilju. A svoju solidarnost pokazali smo i ovih dana prikupljajući, kupovinom bonova od 5kn "Crvenog križa", sredstva za one najpotrebitije. To ćemo, po slobodnoj volji, želji i mogućnostima, nastaviti i tijekom idućeg tjedna, također akcijom "Hrvatskog Crvenog križa" - "Socijalna samoposluga" u kojoj ćemo prikupljati hranu (šećer, sol, brašno, ulje, tjestenina...i sl.) do petka, 18.10.2013. Sve prikupljeno ovom akcijom odnijet ćemo u prostorije "Crvenog križa" u Karlovcu. Hvala svima koji će se uključiti, Švarča je uvijek najjača i najveća u humanitarnim i solidarnim aktivnostima.

Evo i službene obavijesti o projektu "Socijalna samoposluga":

Grad Karlovac kao nositelj u suradnji sa Gradskim društvom Crvenog križa pokrenuo je projekt socijalne samoposluge.
Cilj projekta je upotpuniti postojeće programe u prehrani za socijalno ugrožene građane koji se provode putem Gradskog socijalnog programa i u konačnici u sustav pomoći uključiti još više građana Karlovca koji su u potrebi.

Budući je Gradsko društvo Crvenog križa Karlovac partner u ovom projektu odlučeno je da se njihova ovogodišnja sabirna akcija „Solidarnost na djelu“, a koja se između ostalog provodi i u osnovnim školama našeg grada produži do 16.listopada 2013 godine. Želimo naglasiti kako je ove godine prioritet doniranje hrane i to temeljnih namirnica ( sol,šećer,ulje,brašno, riža, tjestenina, higijenske potrepštine ), a sva prikupljena hrana ide socijalno najugroženijim građanima kroz projekt „ socijalne samoposluge“.

Hvala na suradnji i svemu što činimo za osobe u potrebi