DVODNEVNA RADIONICA U CENTRU ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE DJECE I MLADEŽI KARLOVAC

Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovac potpisao je 21. kolovoza 2013. Ugovor o provođenju projekta „Svi za jednoga, jedan za sve“ u sklopu natječaja „Integracija skupina u nepovoljnom položaju u redoviti sustav obrazovanja“. Projekt, kojega provodi Centar u suradnji s partnerima, Gradom Karlovcem i šest osnovnih škola; OŠ Draganići, OŠ Dubovac, OŠ Švarča, OŠ Dragojle Jarnevnić, OŠ Grabrik i OŠ Turanj, sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fona u iznosu od 243.411,76 eura.

U sklopu provođenja projekta i ostvarivanja projektnog cilja, unapređenje integracije učenika s teškoćama u redovni sustav obrazovanja pružanjem izravne pomoći učenicima, roditeljima, nastavnom i nenastavnom osoblju, Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovac organizirao je dvodnevnu radionicu za učenike. Radionicu je vodilo osoblje Centra i formirani mobilni stručni tim, a na radionici su sudjelovali učenici iz Centra i učenici iz šest škola partnera. Prvoga dana, 12. veljače, na radionici su sudjelovali učenici iz tri osnovnih škola; iz OŠ Draganići, OŠ Dubovac i učenici iz OŠ Turanj, a 13. veljače Centar su posjetili učenici iz OŠ Švarča, OŠ Grabrik i OŠ Dragojle Jarnević. Učenicima partnerskih škola omogućen je posjet Centru, upoznavanje s didaktikom i specijaliziranom opremom, upoznavanje i druženje s vršnjacima Centra te sudjelovanje na raznim radionicama kreativnog sadržaja.  Učenici su pokazali svoja umijeća kroz rad na pametnoj ploči, izradi licitarskih srca i okušali se u prvim plesnim koracima. Iz naše je škole sudjelovala jedna skupina učenika koji su se odlično zabavili i vratili se s odličnim dojmovima.