Dragi naši učenici, dragi naši osmaši i roditelji! U ime cijelog Učiteljskog vijeća i svih djelatnika naše škole želimo vam zahvaliti na godinama uspješne suradnje, druženja, ponekad suza ali ipak više radosti. Ponosni smo na sve naše učenike, osobito na sadašnje osmaše. Gdje god smo s njima bili, od Hrvatske preko Italije i Austrije, imali smo samo lijepa iskustva i druženja, ponašali su se odgovorno i ozbiljno, uvijek su bili pristojni. Želja nam je da na isti način i završimo našu priču dugu osam godina. Sutra je zadnji dan nastave u ovoj školskoj godini. Učenici će prema rasporedu imati 5 školskih sati nakon čega ćemo ih ispratiti iz škole. Time ujedno mi kao Škola više nećemo imati nad njima nadzor već ga prepuštamo Vama, roditeljima. Podsjećamo Vas na Odluku Grada Karlovca čijim je prvim člankom izrečeno kako je na javnim površinama Grada Karlovca maloljetnim osobama zabranjeno konzumiranje, nošenje i posjedovanje alkoholnih pića. Nadamo se i vjerujemo kako će naši osmaši ali i oni mlađi od njih dostojanstveno i odgovorno proslaviti zadnji dan nastave.
Srdačan pozdrav i ugodan ljetni odmor do novih školskih pobjeda u koje krećemo u rujnu 2014. žele Vam učitelji, stručni suradnici i ravnateljica OŠ Švarča!