Osnovna škola Švarča Karlovac

Prečac

« Listopad 2020 »

Ljetne praznike provest ću:

Škola za sve uz pomoćnike u nastavi

Priloženi dokumenti:
skola IV - web objave SKOLE.docx

''Majka je obrazovni sustav u jednoj riječi.'' (Napoleon Bonaparte)

OŠ Švarča uz svoju osnovnu djelatnost-odgoj i obrazovanje učenika, provodi niz programa i projekata s ciljem poboljšanja kvalitete nastave.

Godinama se u našoj školi  provode programi poput UNICEFovog „Projekt za sigurno i poticajno okruženje u školama“ po kojem smo dobili priznanje „Škola s nultom tolerancijom na nasilje“ i „CAP program“ (Child Assault Prevention)  protiv zlostavljanja djece.

Uključeni smo u sljedeće programe Grada Karlovca, našeg osnivača; program za prevenciju ovisnosti i program za darovite učenike.

Od sredstava namijenjenih za program rada s darovitim učenicima, ove školske godine nabavili smo interaktivnu tzv. pametnu ploču za čije se korištenje upravo educiramo.

Unutar škole pokrenuli smo veliki broj aktivnosti za učenike, poput tamburaškog orkestra, školskog glazbenog sastava („Školski band“), foto sekcije i sl.

Organizirali smo vlastite projekte „Glazbom protiv droge-karaoke“,  „Školski vrt“ i „Božić za djecu Ruande“.

Humanitarnim akcijama za teško oboljele učenike naše škole Josipa Škrtića i Jakova Rubida škola se aktivno uključila i senzibilizirala širu javnost na pomoć: aukcijama umjetničkih i učeničkih slika, glazbenim koncertima, športskim turnirima, prodajnim izložbama i prodajom učeničkih božićnih čestitki i nakita i dr.

Organizirali smo i sudjelovali u glazbenim koncertima za pomoć Dječjem odjelu Opće bolnice Karlovac i Udruzi za Down sindrom Karlovačke županije.

Akcijama su prikupljena znatna financijska sredstva za pomoći.

Svim provedenim akcijama glavni ciljevi su odgoj za humane vrijednosti i cjeloživotno učenje.

Već treću godinu u našoj školi provodi se projekt Grada Karlovca za darovite učenike.

Program započinje identifikacijom darovitih učenika u trećim, tj. četvrtim razredima osnovne škole.

Škola izrađuje vlastiti Godišnji program za rad s grupom darovitih učenika i planira aktivnosti poput terenskih nastava, istraživačkih radova i sl.

.